شعار سال 1400
آی پی شما

ساختار G3 زیرساخت کلید عمومی کشور راه اندازی گردید.

پیرو مصوبات بیست و ششمین جلسه شورای سیاستگذاری گواهی الکترونیکی کشور، جزئیات طرح ارتقاء و جایگزینی مرکز دولتی صدور گواهی الکترونیکی ریشه در کمیته نظارتی شورا مورد بحث و بررسی تفصیلی قرار گرفت و نهایتاً در تاریخ 14 اردیبهشت ماه سال 1398 جزئیات طرح مذکور به تصویب این کمیته رسید. در همین راستا و پیرو مصوبات جلسه مذکور ساختار G3 زیرساخت کلید عمومی کشور با حضور اعضای کمیته نظارتی شورای سیاستگذاری گواهی الکترونیکی کشور راه ­اندازی و گواهی مرکز ریشه در ساختار جدید صادر گردید.

ساختار G3 زیرساخت کلید عمومی کشور دارای سطح فنی و امنیتی بالاتری نسبت به ساختار G2  می­ باشد. با راه­ اندازی این ساختار امکان برآورده شدن بسیاری از نیازهای فنی که در ساختار G2 قابل دستیابی نبودند، فراهم می­گردد و مرکز ریشه و مراکز میانی ذیل آن هم­راستا با استانداردهای معتبر این حوزه امکان فعالیت خواهند داشت.

شایان ذکر است مرکز دولتی صدور گواهی الکترونیکی ریشه تنها مرکز ریشه معتبر در زیرساخت کلید عمومی کشور است که مجوز خود را در اولین جلسه شورای سیاستگذاری گواهی الکترونیکی کشور در سال 1386 از این شورا دریافت نموده است. مراکز صدور گواهی الکترونیکی میانی فعال در زیرساخت کلید عمومی کشور، با دریافت مجوز از شورای سیاستگذاری گواهی الکترونیکی، ذیل این مرکز مشغول به فعالیت هستند.

   1398/3/4 14:34    تعداد بازدید :  2126